Zažila som minimum spánku, no pocit šťastia bol oveľa silnejší

Bola sobota 28.3.2020 a ja som vycestovala v mene ASSR do karanténneho zariadenia na Donovaloch.  Bola to moja premiéra, takže som nevedela čo mám čakať. Jediné, čo som vedela bolo to, že chcem pomôcť.

Na miesto  som prišla v sobotu večer a hneď mi boli vysvetlené postupy a pravidlá, ktorými som sa riadila po celý čas strávený v stredisku. Nedostala som sa do kontaktu s repatriantmi, pretože všetky záležitosti, ako bola strava, príjem osôb, odber vzoriek a prepúšťanie klientov s negatívnymi výsledkami, mali na starosti členovia HaZZ. Mojou úlohou bolo starať sa o evidenčný systém, asistovať pri dezinfikovaní predmetov, podávať denné správy vedeniu ASSR a podobne. Veľa ľudí si možno myslí, že to nemohla byť náročná práca a určite som si tam viac oddýchla ako pracovala. Môžem povedať, že som toho veľa nenaspala, ale to mi vôbec nevadilo, pretože som tam prišla z iného dôvodu. Chcem vyzdvihnúť aj úžasnú prácu príslušníkov HaZZ, pracovali veľmi profesionálne a každý deň sa snažili vylepšiť systém, ktorý už tak fungoval veľmi dobre. 

Karanténne stredisko na Donovaloch nemá takú veľkú kapacitu ako napríklad Gabčíkovo, ale viem si predstaviť,  koľko práce majú v týchto zariadeniach. S istotou viem povedať, že všetci zamestnanci a dobrovoľníci sa snažia robiť maximum. Predtým ako sa budete sťažovať na priestory, stravu alebo budete písať negatívny komentár, zamyslite sa nad tým, ako veľa pre vás robia a mnoho z nich dobrovoľne bez nároku na plat.  Chcem sa  poďakovať členom ASSR za to, že som tiež mohla priložiť ruku k dielu. Samozrejme, že sa v najbližšej dobe chystám znova pomôcť v karanténnych strediskách.

Veľmi si vážim prácu, ktorú robia a uvedomujem si ich každodenné stopercentné nasadenie.  Keďže sa otvárajú nové karanténne zariadenia a dobrovoľníkov je stále málo, budeme veľmi radi za každého jedného  z vás. Ak máte záujem stať sa členom ASSR, v tomto odkaze sú všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť: https://assr.marekhrebik.sk/ako-sa-stat-clenom/ . V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese info@as-sr.sk 

 

Najnovšie články