Počas uplynulého víkendu 22. – 23. marca sa vo Vzdelávacom a tréningovom centre ASSR v Plavči konala dobrovoľnícka brigáda. Cieľom bolo pokračovať v úpravách areálu aj v súvislosti s plánovanými oslavami 20. výročia organizácie.
Dobrovoľníci upravovali vonkajšie, ako aj vnútorné priestory, za účelom zväčšenia skladových a garážových priestorov. Ich práca je o to dôležitejšia, že centrum slúži nielen na školenia a skladové priestory, ale aj ako dispečerské pracovisko s nepretržitou prevádzkou, ktoré prijíma tiesňové volania v rámci služby SOS gombík.
Na brigáde sa podieľali Janko Slivka, Rasťo Širilla, Ľubo Krška, Evka Bolcarovičová, Peter Kimák-Fejko a tiež Janko Liščinský, ktorý pomáhal už v priebehu týždňa. Ich ochota a nasadenie je prejavom vysokej zodpovednosti voči organizácii.
Vedenie ASSR ďakuje všetkým, ktorí priložili ruku k dielu.
Prezident ASSR Marcel Sedlačko hosťom Rádia Regina Západ
Relácia ,,Bezpečné Slovensko“ mapovala prácu našich samaritánov
Samaritáni v akcii: Modul EURACARE Flight & Shelter úspešne evakuoval pacientov počas logisticky a časovo náročnej misie!
Logistický špeciál ako súčasť Integrovaného záchranného systému
Samaritáni v Radošine: Beh pre onkologické deti spojil pomoc a radosť