ASSR organizovala tretí stupeň vzdelávania – Field Training Exercise

Asociácia samaritánov Slovenskej  republiky (ASSR) v čase od 16. do 21. mája 2023 organizuje  tretí stupeň vzdelávania – medzinárodné poľné cvičenie – Field Training Exercise, ktoré je určené pre všetkých samaritánov, ktorí absolvovali prvé dva stupne vzdelávania, to znamená Kurz prvej pomoci a Úvodný kurz Jednotky rýchleho nasadenia – IC RRT. 

Tohtoročný Field Trainimg Exercise prebieha v okrese Lučenec za účasti ďalších zahraničných samaritánskych tímov. Po absolvovaní cvičenia členovia ASSR budú zaradení ako členovia Jednotky rýchleho nasadenia a budú môcť byť nielen nasadzovaní na všetky ostré akcie, ale aj byť členmi projektových tímov, záchranných modulov a zúčastňovať sa práce v ASSR bez obmedzení. Povinnosťou členov je však  absolvovanie celého cvičenia, od prvého dňa, až do jeho konca. 

Cvičenie prebieha formou vyslania jednotky na misiu, za účelom riešenia následkov prírodnej katastrofy, ale o tom sa už viac dozviete na internetovej stránke ASSR po ukončení Field Training Exercise. Teraz Vám  ponúkame len zopár záberov z tohtoročného cvičenia, ktoré nie je vôbec ľahkým za sťažených podmienok v upršanom počasí. Ale všetko je tak, ako má byť

Najnovšie články